poniedziałek, 1 grudnia 2014

optymistycznie

Takich kilka optymistyczno-pozytywnych myśli:

* * *

Zagniotłam przed chwilą ciasto na pierniczki. Co prawda to trochę późno na słynne Aganioki, ale mam nadzieję, że się udadzą.

* * *

Kładę się spać i słyszę od męża: "Wiesz co. Widać ostatnio, że próbujesz coś zrobić. I coraz bardziej widać efekty. Nie jest to takie jednorazowe działanie. Spróbuję też się włączyć." Wow! Ale super się poczułam!

* * *

Zaczął się grudzień. Mam kupione jakieś 90% prezentów. Mogę w spokoju szykować się do Świąt bez zamartwiania się zakupami.

* * *
Mały prywatny cud. Przez ponad trzy tygodnie niemal dzień w dzień próbowałam się umówić na wizytę do lekarza. Za każdym razem albo zajęte albo nikt nie odbiera telefonu. Miałam już zrezygnować, ale pomyślałam: "Panie Boże, próbuję ostatni raz. Zrób coś z tym". Telefon odebrany po trzecim sygnale. Wizyta co prawda dopiero w maju, ale na NFZ.

* * *

Ciągle chce mi się działać i iść do przodu! W tym roku nie zapadam w sen zimowy!

4 komentarze:

 1. Super! Pozytywy nakręcają do dalszego działania.
  Życzę Tobie jeszcze ich więcej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo i nazwajem. Najważniejsze to zauważyć te pozytywy, potem jest już z górki...

   Usuń
 2. Cieszę się, że dzieją się dobre rzeczy u Ciebie Tino! Z całą pewnością jest to wynik m.in. Twojego eksperymentu "dziękuję" i oczywiście opieki Najwyższego. To piękne, że mąż docenia Twoje starania i chce się aktywnie włączyć :)
  Życzę jak najwięcej pięknych chwil w grudniu! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Tomku. To jeden z najprzyjemniejszych listopado-grudni od lat. Może właśnie dlatego, że skupiam się na pozytywach. I czuję się naprawdę szczęśliwa. Czego, oczywiście, życzę też Tobie.

   Usuń